Savonlinnan Seudun Vihreiden naisten hallitus 2015

Vuoden 2015 hallitus:
Puheenjohtaja Varpu Vaarnamo
Vpj Luise Liefländer-Leskinen
Sihteeri ja taloudenhoitaja Mariya Loginova
Muut jäsenet: Milla Lehiö ja Sari Nyrhinen

Tehtävämme

SANNI pyrkii omalta osaltaan vaikuttamaan yhteiskunnalliseen keskusteluun niin että Vihreille Naisille tärkeät arvot pääsevät esille. Emme tyydy sivustaseurajan rooliin, vaan tuemme ja autamme Vihreiden kunnanvaltuutettuja yhteisten asioiden hoitamisessa. Vuonna 2015 alkavalla kaudella meillä on kaupungin luottamustoimia seuraavasti: Savonlinnan kaupunginhallitus (Varpu Vaarnamo), Rakennus- ja ympäristölautakunta (Sari Nyrhinen).

Yhdistyksemme jäsen Heli Järvinen toimii kansanedustajana 2015-2019.

Yleistä tietoa
Savonlinnan Seudun Vihreät Naiset ry eli SANNI perustettiin 15.10.2008.
Toimintamme perustana on keskustelevuus ja avoimuus.Yhdistyksen kautta sen jäsenet kuuluvat myös valtakunnalliseen naisjärjestöön Vihreät Naiset ry:hyn. Voit seurata meitä myös Facebookissa.