Yhdistykset

Vihreillä Naisilla on viisitoista paikallisyhdistystä eri puolilla Suomea. Paikallisyhdistystemme kautta pääset vaikuttamaan oman kuntasi tai alueesi paikallisiin asioihin ja tekemään vihreää tasa-arvopolitiikkaa loistavassa seurassa. Valtakunnallisesti vaikutamme antamalla lausuntoja ja kannanottoja, järjestämällä seminaareja ja koulutustilaisuuksia ja osallistumalla erilaisten tasa-arvoelinten työskentelyyn.

Alla olevien linkkien kautta pääset tutustumaan oman alueesi tai kuntasi yhdistyksen toimintaan. Mikäli omalla alueellasi ei vielä ole Vihreiden Naisten paikallisyhdistystä, sinun on mahdollista perustaa sellainen. Vihreiden Naisten toimisto ja hallitus tarjoaa tukea ja neuvoja uuden paikallisyhdistyksen perustamisessa.

Ota yhteyttä pääsihteeriimme tai järjestökoordinaattoriimme ja kerromme lisää yhdistyksen perustamisesta!

Paikallisyhdistykset

Espoon Vihreät Naiset
Iris Westerlund
iris.westerlund@hotmail.com

Etelä-Karjalan Vihreät Naiset
Seija Huhtiranta
huiskis58@luukku.com

Helsingin Vihreät Naiset
Anu Randén-Siippainen
anu.rs@saunalahti.fi

Hämeen Vihreät Naiset
Katariina Broman
vihrea.katariina@gmail.com

Keski-Suomen Vihreät Naiset
Heli Kaunismaa
heli.kaunismaa@vihreat.fi

Kymenlaakson Vihreät Naiset
Soili Vähä-Konka
soili.vahakonka@pp.inet.fi

Lakeuden Vihreät Naiset
Taru Yli-Panula
ylipanulatar@gmail.com

Lapin Vihreät Naiset
Sari Hänninen
sari.hanninen@rovaniemi.fi

Oulun Seudun Vihreät Naiset
Tarja Tapaninaho
tarja.tapaninaho@gmail.com

Pohjois-Karjalan Vihreät Naiset
Hanna Martikainen
hanna.martikainen1@gmail.com

Pohjois-Savon Vihreät Naiset
Liisa Heiskanen
liisa.heiskanen@kuopiolainen.com

Satakunnan Vihreät Naiset
Teija Österlund
teija.osterlund@sataedu.fi

Tampereen Seudun Vihreät Naiset
Anna Moilanen
annaeleena@gmail.com

Turun Seudun Vihreät Naiset
Niina Ratilainen
niina.ratilainen@vihreat.fi

Vantaan Vihreät Naiset
Hanna Valtanen
hanna.valtanen@vantaanvihreat.fi